Ile trwa faza lutealna?

Kochałem się z dziewczyną w nocy z 8 na 9 dzień jej cyklu. Miałem zabezpieczenie, ale zdjąłem prezerwatywę i doszedłem bez niej, ale nie było w środku wytrysku. Była to niedziela. Minął tydzień. Mówiła, że miała właśnie pod koniec tygodnia mokre dni (piątek/sobota/niedziela), jakoś był to 14-17 dzień cyklu. Później kochałem się z nią w 19 dzień cyklu bez zabezpieczenia, ale nie było wytrysku w środku. Śluz był lepki, nie ciągnący się i mętny.   Mam podstawy do martwienia się? Dzisiaj jest 31 dzień cyklu i jeszcze nie dostała krwawienia. Ale jest obolała tak jak zawsze przed okresem. Mówi, że boli ją brzuch i jest humorzasta jak przed okresem. Powiedzcie mi, czy od czasu owulacji do następnego krwawienia jest zawsze 14 dni? Czy ta faza lutealna zawsze trwa 14 dni? Czy może to być zmienne? Czy może trwać 16 albo 12? I jaki jest śluz owulacyjny? Rozciągliwy jak kurze białko?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Metoda antykoncepcyjna polegająca na stosunku przerywanym jest jedną z najmniej skutecznych dostępnych metod. W sytuacjach wątpliwych trudno spekulować, po prostu należy wykonać test ciążowy.

Druga faza cyklu (lutealna) zawsze trwa 14 dni. To pierwsza faza ulega zmianom i jest różna u kobiet. Śluz owulacyjny jest rzeczywiście porównywany do białka kurzego jajka. Od chwili pojawienia się jakiegokolwiek śluzu uznaje się, że są już dni płodne.

Tutaj znajdzie Pan więcej informacji o owulacji.

Serdecznie pozdrawiam.