Ile trwa gojenie ropnia okołoodbytniczego?

Witam, Mam pewien problem dotyczący ropnia okołoodbytniczego. Ok 4 tygodni temu pojawił się u mnie taki. Został naciety, chodziłam na wizyty kontrolne, robię nasiadowki, opatrunki, brałam juz dwa antybiotyki i znowu troszkę zebrał. Treść ropnia sama się wydostala. Jednak trochę boli i zaczynam się martwić. Ile czasu jeszcze może zająć jego gojenie? I co robić jeśli chirurg stwierdził że wszytko jest dobrze? Jak mogę sobie pomóc? Dziękuj bardzo za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli usunięto przyczynę powstawania ropnia to powinien on się zagoić w okresie około 2 tygodni. Nawrót ropnia świadczy o niepełnym oczyszczeniu jamy ropnia, niewłaściwej antybiotykoterapii lub istniejącej przyczynie tworzenia się ropnia.

 Lek. Aleksander Ropielewski

Szanowna Pani - ropień okołoodbytniczy jest wielkim problemem chirurgicznym. Czasami goi się bardzo długo. Moim zdaniem, najważniejsze są codzienne zmiany opatrunku i płukanie rany. Kąpiele (nasiadówki) w korze dębu bardzo wazne.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg