Ile trwa leczenie kanałowe?

Dzień dobry, lekarz stomatolog zdiagnozował u mnie ząb do leczenia kanałowego. Każda wizyta jest płatna i to nie mało, więc mam pewne wątpliwości, co do wyznaczonej ilości wizyt przez mojego stomatologa. Stąd pytanie: Ile spotkań potrwa leczenie kanałowe? Czy możliwe jest, aby było ich więcej, niż jedna -dwie? Spodziewałam się, że to właśnie na tylu się moja wizyta zakończy, a tymczasem jest ich więcej. Nie wiem od czego jest to zależne i dlaczego jest tak dużo wizyt do leczenia kanałowego? Czy nie można załatwić tego na góra dwóch wizytach? Bardzo proszę o wyczerpującą i fachową odpowiedź a także podanie powodu dlaczego akurat tyle wizyt, a nie inaczej. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Witam!
Zależy od tego,z jakiego powodu takie leczenie jest przeprowadzane...W nieskomplikowanych przypadkach wystarczy jedna wizyta, w innych nawet kilka!... W obecnej dobie ogranicza się ilość wizyt do niezbędnego minimum!!! Pozdrawiam.

Trudno odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc co jest przyczyną leczenia. Zasada jest jedna- im szybciej, tym lepiej.Niektóre gabinety preferują leczenie jednowizytowe, niezależnie od schorzenia. Pozdrawiam