Ile trwa okres, kiedy sperma jest całkowicie sama wydalana przez organizm, a nie w sposób stymulowany ręką bądź podczas uprawiania stosunku?

Witam, Chciałbym się zapytać odnośnie uzależnienia od masturbacji. Ile trwa okres kiedy sperma jest całkowicie sama wydalana przez organizm a nie w sposób stymulowany ręką bądź podczas uprawiania stosunku? Jak rozumiem czym dłuższa abstynencja to więcej w jądrach się produkuję spermy przez co ma się większą ochotę na rozładowanie, zaspokojenia tego. Jestem wierzącym katolikiem ostatnio doznałem takiej łaski podczas gdy prosiłem Jezusa, aby mnie wyleczył biorąc do ust Komunię Świętą to mój popęd i moje pożądliwości cielesne wygasły przez pewien okres a później znowu to wróciło z powrotem. Sądzę, że tylko Jezus potrafi wyleczyć mnie z tego nałogu bądź prawdziwa miłość zjednoczona z prawdziwą Miłością Jezusa Chrystusa. Sam odmawiając nowennę pompejańską wyszedłem z uzależnienia od pornografii :) Uważam osobiście, że ludzie którzy oglądają pornografię szukają tam zaspokojenia swoich potrzeb, które prawdziwa miłość może wyleczyć. Sam Jezus uzdrawiał ludzi z różnych chorób jak jest napisane w Piśmie Świętym :)

Dzień dobry,

Czas, w jakim, jak to Pan napisał, sperma jest sama wydalana przez organizm (jak rozumiem, pyta Pan o wydalanie poprzez np. nocne polucje) jest różny. Niektórzy mężczyźni, którzy nie współżyją, mają polucje co noc, niektórzy kilka razy w tygodniu, a niektórzy wcale. Zależne jest to m.in. od temperamentu, stanu zdrowia, wieku, sposobu życia, odżywiania i tzw. apetytu na seks. Dodać trzeba, że polucje nie powodują całkowitego "opróżnienia" organizmu z nasienia, bowiem jest ono produkowane przez cały czas - w miejsce wydalonego nasienia pojawia się porcja nowego.
Pańskie przypuszczenie dotyczące zależności pomiędzy ilością produkowanej spermy, a czasem trwania abstynencji jest w zasadzie słuszne, aczkolwiek nie tyle chodzi o zwiększanie ilości produkowanego nasienia, ile o coraz większą ilość nasienia "zmagazynowanego", którego organizm w którymś momencie musi się pozbyć.
Jeśli chodzi zaś o Pańskie zdanie dotyczące skutecznej metody leczenia uzależnienia od pornografii czy masturbacji, można powiedzieć, że w tym wypadku ważne jest nie tyle lekarstwo, ile jego skuteczność. Wydaje się więc, że skoro Pańska religijność i wiara jest pomocna w rozwiązywaniu Pańskich problemów seksualnych, należy stwierdzić, że w konkretnym Pana przypadku jest ona efektywna.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl