Ile trwa okres w siedmiodniowej przerwie?

Witam. Brałam tabletki z pominięciem 7 dni. Zwykle miałam okres do pięciu dni, a teraz mam już szósty dzień. Czy to jest możliwe, czy po prostu coś jest nie tak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku długiego stosowania tabletek antykoncepcyjnych, krwawienia miesięczne wcale nie muszą występować określonego dnia. Często zdarza się także, że stają się one coraz bardziej skąpe.
Jeżeli jednak w przeciągu 7-dniowej przerwy nie dojdzie do krwawienia, warto zrobić test ciążowy.
Pozdrawiam.