Ile trwa robienie przetoki?

ile trwa robienie przetoki tzn. ile przebywa sie w szpitalu po zabiegu?czy jest to bolesny zabieg i jak wygląda znieczulenie ?

Magdalena StusiĹska

Zabieg wytworzenia przetoki odbywa się w znieczuleniu miejscowym bądź przewodowym, znieczulona jest tylko operowana kończyna. Zabieg trwa około 2 do 3 godzin. Przy trudnościach, u osób ze zmienionymi miażdżycowo naczyniami, może trwać dłużej. Pacjent pozostaje w szpitalu minimum trzy do pięciu dni. Po około 14 dniach należy zgłosić się do kontroli miejsca operowanego i usunięcia szwów. Po tym czasie rozpoczyna się okres ćwiczeń, których zadaniem jest uwidocznienie i wzmocnienie naczynia. Do nakłucia w celu dializoterapii przetoka powinna "dojrzewać" minimum 6 tygodni.