Ile trwa zwykły katar?

Witam czym zwykły katar moze trwac okolo 2 miesiecy ? iż kiedyś stwierdzili ze mam powiększony migdal do usuniecia nigdy ten zabieg nie odbył sie czy to moze miec cos wspolnego z katarem ? lub tez skrzywiona przegroda nosowa ? zawsze mialem tendencje na chore zatoki i mam takie cos ze niekiedy mam tak zatkany nos masakrycznie scieka mi do gardla czasami to az naciaga mnie na wymioty jak zatkanie mi ustapi to wtedy wystepoje bol glowy w okolicy skroni czoła takie uczucie ciezkiego czola

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, katar jest objawem obronnym organizmu i w zależności od przyczyny może trwać nawet dłużej. Może to być wynikiem np alergii, zapalenia zatok czy tez właśnie stanami patologicznymi migdałków. Zalecam wizyte u lekarza rodzinnego i ewentualnie u specjalisty. Pozdrawiam