Ile urosnę?

Ile jeszcze urosnę? Mam 12 lat i 159 wzrostu. Moja mama ma 159 wzrostu, a tato 165, czy trochę tato ma więcej o 2 cm, nie pamiętam. Jestem bardzo niska i źle się czuję nieraz w towarzystwie moich koleżanek. Bo nic nie da się zrobić, żeby urosnąć :(.A picie mleka pomaga coś w tym? A jak się schudnie to też wydłuża?

Witam!

Mleko jest źródłem wapnia, niezbędnego do budowy struktury kości. To, jak wysoka będziesz, jest sprawą bardzo indywidualną, determinowaną przez geny, dietę, warunki środowiskowe. Ciężko więc określić ostateczny wzrost. Nie martw się na zapas, masz jeszcze sporo czasu, aby urosnąć. Człowiek rośnie do około 20. roku życia.

Pozdrawiam