Ile utrzymuje się ból po wyrwaniu górnego zęba?

witam, ile utrzymuje sie ból po wyrwaniu górnej 6-sztki i jak długo beda boleć zęby obok tego wyrwanego zęba.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

ból w okolicy usuniętego zęba po ekstrakcji powinien systematycznie maleć - najczęściej 3 dnia są to już tylko niewielkie dolegliwości - jeśli ból narasta lub utrzymuje się cały czas taki sam może świadczyć to o rozwoju zapalenai tzw suchego zębodołu
proszę udać się do lekarza wykonującego zabieg na wizytę kontrolną
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Wszystko zależy od tego jakie były wskazania do usunięcia zęba, jego stanu oraz stanu zębów i tkanek sąsiednich oraz od tego jak został przeprowadzony zabieg. Do 3 dni dolegliwości mogą nawet się zwiększać jednak po tym czasie powinny ustępować. Jeśli w Pana przypadku tak się nie dzieje, proszę zgłosić się na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg w celu oceny gojenia.