Ile węglowodanów jeść dziennie przy lekkiej insulinoodporności?

Ile gramów węglowodanów jeść dziennie , jeśli jest lekka insulinoopornośc ? (Homa 1,8) . Ćwiczę , byłam u 3 dietetyków waga nie spadła nic . Tarczyca i hormony w normoev.probowalam przy pomocy aplikacji wyszło mi około 320 g , zeszłam do 150 g . W dni trenuingu minimalnie więcej .

Witam serdecznie,
ilość węglowodanów w diecie zależy od kilku czynników: wieku, poziomu aktywności fizycznej, wzrostu, masy ciała, płci. Ponadto przy insulinooporności bardzo ważne jest odpowiednie komponowanie posiłków (węglowodany łączymy z białkiem, dobrymi tłuszczami), dobranie pór posiłków i odstępów między nimi w zależności od wyników badań (najwięcej może doradzić dietetyk na podstawie krzywej cukrowej, insulinowej). Przy insulinooporności nie poleca się także przekąsek czysto węglowodanowych (np. makaron z sosem pomidorowym, same owoce, sok).
Zatem nie sama ilość węglowodanów jest najważniejsza tylko odpowiednie skomponowanie diety.
Warto pod tym kątem przyjrzeć się swojej diecie. Aby dietetyk mógł Pani dobrze doradzić, warto prowadzić dzienniczek bieżącego notowania zapisując co pani je, w jakich ilościach i godzinie. Być może, przyczyną braku chudnięcia nie jest zbyt duża ilość węglowodanów tylko nie odpowiednio skomponowany jadłospis - np. częste podjadanie małych przekąsek, za mało białka w diecie.