Ile wizyt u stomatologa trzeba, żeby założyć koronę?

Chciałam wstawić sobię Korone na korzeniu, ponieważ utraciłam ząb ("dwójke") mam pytanie ile wizyt u lekarza jest potrzebnych by uzyskać zab? na pierwszej wizycie już dadzą jakiś "zastępczy" w celach estetycznych? czy trzeba czekać, i okres wstawiania nowego zęba może potrwać nawet kilka wizyt?

Witam. By uzupełnić brakującą dwójkę potrzebne są dwie wizyty. Na pierwszej powinna Pani otrzymać koronę tymczasową. Pozdrawiam Krystyna Pikała

W celu wykonania najwyższych standardów estetycznych odbudowy zęba będą potrzebne 2 lub 3 wizyty. Na pierwszej niezbędne jest leczenie kanałowe i odbudowa zęba na wkładzie z włókna szklanego. Możliwe że od razu ząb będzie przygotowany do ostatecznej korony i zostaną pobrane wyciski dla technika. Oczywiście Pacjent wychodzi z gabinetu z estetyczną koroną tymczasową gwarantującą komfort. Na drugiej wizycie oddawana jest gotowa korona pełnoceramiczna.