Ile wyniesie wynik beta HCG, jeżeli byłaby to ciąża?

jaki wynik miała by beta hcg po 10 tygodniach od stosunku jeśli to byłabym ciąża?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma czegoś takiego jak normy beta hcg dla ciąży . W zasadzie stężenie tego związku może wskazywać na ciąże jednak pod pewnym warunkiem. Trzeba pamiętać iż prawidłowo wzrasta on od półtora do dwóch razy co 2 dni. Aby ocenić rozwój ciąży warto oznaczać kilkakrotnie beta hcg i jego przyrost.