Ile wynosi wiek płodu?

Witam, Ostatnią miesiączkę miałąm 26.08. 10.10 test wyszedł pozytywny a beta wyniosła 324, dnia 15.10 beta wyniosła 2012,6 a progesteron 17,1 16.10 był widoczny pęcherzyk wielkości 6,1mm,mam nieregularne cykle, na podstawie miesiaczki wiek ciaży jest znacznie starszy niż z wyników które wyszły po badaniach.Czy wszystko jest w porządku? kiedy mogę zobaczyć zarodek?dnia 26.10 mam wizytę kolejną,czy wtedy powinna być już dokładniejsza informacja? z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Rafał Gryszkiewicz

U kobiet nieregularnie miesiączkujących najbardziej wiarygodne jest ustalenie wieku ciążowego na podstawie obrazu w USG. Reguła Naegelego (obliczenie wieku ciążowego i terminu porodu na podstawie daty ostatniej miesiączki) nie sprawdza się. Hormon beta-hCG znajduje zastosowanie w potwierdzeniu ciąży i jej wzrostu na podstawie dynamiki jego narastania. Jednak poziomy stężeń są bardzo indywidualne i zmienne, dlatego też na podstawie stężenia tego hormonu nie ustala się wieku ciążowego.
Proszę cierpliwie poczekać do wizyty 26.10 - wtedy zarodek powinien być już na tyle duży, aby można było w powtórnym badaniu USG oszacować wiek ciążowy.