Ile wynosi zapotrzebowanie na węglowodany przy zwykłej zdrowej diecie?

Ile wynosi zapotrzebowanie na węglowodany przy zwykłej zdrowej diecie ale nie odchudzającej? Czy zmieniając swoją dietę na zdrową ale nie odchudzającą również schudnę? Jeśli tak to kiedy chudnięcie się ,,skończy''?

Prawidłowa podaż węglowodanów w diecie jest wtedy, gdy z tego źródła dostarczane jest 55-65% energii. Dla osoby o średnim zapotrzebowaniu energetycznym na poziomie 2000 kcal dziennie oznacza to 275-325 g.

Witam!
W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby).

Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska