Ile wypić czystka dziennie, aby nie przedawkować z ilością polifenoli?

Witam! Chciałabym zacząć pić herbatę z czystka. Wiadomo, że jest ona źródłem ogromnych ilości korzystnych dla zdrowia polifenoli. Jednak nadmiar polifenoli powoduje także pogłębienie procesu starzenia tkanek, anemię bądź niedotlenienie organizmu. Ja mam tendecję do lekkiej anemii, ale jednocześnie chciałabym się oczyścić z metali ciężkich... Ile więc mogę wypić czystka dziennie, aby nie przedawkować z ilością polifenoli?

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej proszę pić zalecaną ilość to jest 2,5l niegazowanej wody mineralnej, ziołowe herbaty. Są bardzo zdrowe i ich spożywanie nie ma szkodlywch następstw. To najlepiej wpływa na organizm, nie sądzę by Pani metoda "oczyszczała z metali ciężkich"