Ile zostało do rozwiązania?

Jestem w 36 tygodniu ciąży szyjka skróciła się o 1/3 i jestem ciekawa ile mi jeszcze zostało czasu do porodu? Boli mnie kroczę jak chodzę i jak śpię oraz mam lekkie pobolewania podbrzusza. To jest moja druga ciąża i jest zupełnie inna niż miałam pierwsza. W pierwszej ciąży od początku do końca miałam pobolewania jak przy miesiączce podbrzusza, wcześniej odeszły mi wody, ale skurczy jako tako nie miałam, no i była ciąża podtrzymywana od 28 tygodnia.

Witaminy w ciąży

Dzień dobry!

Każdy poród jest sprawą indywidualną i nieprzewidywalną. Takie pobolewania mogą świadczyć o niewielkiej czynności skurczowej. Jeśli powoduje ona rozwieranie szyjki to poród może być niedługo. Ponieważ jest to 36 tygodni ciąży i płód jest niedonoszony powinna Pani przyjmować leki rozkurczowe, by nie dopuścić do porodu przedwczesnego.

Z poważaniem