Ile żyją plemniki na powietrzu po wydostaniu się z penisa?

Witam, jak to w koncu jest, ile żyje plemnik na powietrzu po wydostaniu się z penisa? Każdy pisze inaczej a ja chcę fachowej odpowiedzi.

Dzień dobry!

Odpowiedzi może być wiele, bo kondycja plemników zależy od warunków, w jakich się znajdą. Jeśli trafiają poza ciało na niekorzystne warunki (ręcznik, pościel, woda itp.) zazwyczaj giną od razu.
W ciepłym i wilgotnym miejscu (np. okolice narządów intymnych kobiety lub mężczyzny, powierzchnia ciała) - kilka do kilkunastu godzin (choć to bardzo mało prawdopodobne).
Wewnątrz pochwy - do kilku dni (mogą "czekać" na dni płodne).

Pozdrawiam!