Ilość dziennych posiłków w czasie treningu?

Dzień dobry! Mam 16 lat , mierze 182 cm i ważę 81 kg. Jestem osobą aktywną fizycznie. Nie wiem czy moja waga jest odpowiednia, może muszę schudnąć?. Mam problem z ilością dziennych posiłków. Zacząłem trenować brzuszki i pompki od dwóch tygodni, jem dwa duże posiłki dziennie. Nie wiem czy robię dobrze , gdyż potem odczuwam głód. Robię 200 brzuszków i pompek dziennie. Prosiłbym o odpowiedz, gdyż zależy mi żeby wypracowały mi się mięśnie brzucha jak i więcej siły w rękach.Ile powinienem razy jeść w ciągu dnia , i jak miałby wyglądać te posiłki. Z góry dziękuję za odpowiedz. :)
16 LAT ponad rok temu

Witam.

W chwili obecnej Twoje BMI na siatce centylowej odpowiada linii 90 centyla, Twoja masa ciała mieści się jeszcze w normie.

Myślę, że nie musisz limitować ilości zjadanego jedzenia, ważne abyś się nie przejadał.
Polecałabym 5 posiłków dziennie, zjadanie jedynie 2 może być powodem tycia/zastoju masy ciała, ponieważ w takim wypadku organizm nie wydatkuje energii na bieżące potrzeby, lecz stara się ją "magazynować" co my obserwujemy jako tycie.

U osób, które pragną delikatnie przybrać na masie mięśniowej, zwiększa się podaż białka (zwarte jest w mięsie, wędlinach, rybach, jajach, nabiale, nasionach roślin strączkowych, orzechach, kaszach, ryżu).
Nie można przy tym się głodzić i rezygnować z węglowodanów i tłuszczów.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.

Pozdrawiam