Ilość kalorii a utrzymanie wagi

Witam, mam 20 lat, ważę 50 kg przy wzroście 160 cm. Od pół roku ćwiczę regularnie 6 razy w tygodniu po ok. 80 minut dziennie. Przez ten czas jadłam mniej kalorii, czasem 1200 czasem 1600, 2000, ale starałam się ograniczyć słodycze (1-2 razy w tyg), nie jem fast food, smażonych potraw, napojów gazowanych, soków słodzonych itp. Chciałam zapytać ile kalorii mogę spożywać przy dalszej aktywności lub jej zmniejszeniu aby nie przytyć i utrzymać wagę? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję! :)

Witaj,
Twoja obecna masa ciała jest odpowiednia dla wzrostu.
Zakres kaloryczności posiłków jest duży. Staraj się spożywać około 1700 kcal w ciągu dnia i dalej zdrowo się odżywiać - jedz posiłki o stałych porach, nie podjadaj pomiędzy nimi, pij zieloną herbatę, wzbogać dietę w warzywa, pij zieloną herbatę. Ponadto nie rezygnuj z aktywności fizycznej - chociaż możesz zmniejszyć ich intensywność. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Witam, przede wszystkim należy unikać nadmiernych wahań w kaloryczności diety – nie możesz jednego dnia jeść 1200 kcal, a następnego 2000 kcal – Twój organizm będzie zdezorientowany i te wahania kalorii będą skutkowały obniżeniem tempa metabolizmu oraz odkładaniem nadmiaru kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Twoja codzienna dieta powinna dostarczać około 2000-2100 kcal. Pozdrawiam.