Ilość kalorii dziennie w celu utrzymania wagi dla 14-latka

Witam. Mam 14 lat, wzrost 170 cm i ważę 50 kg. Ile muszę dziennie spożywać kalorii, tak żeby utrzymać wagę ? Dodam, że ostatnio z powodu upałów moja aktywność fizyczna jest niska.
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
zapotrzebowanie kaloryczne (jak zapewne już wiesz) zależy również od tej aktywności fizycznej. Jeśli jest ona niska, to szacunkowo powinieneś spożywać około 1900 kcal, zaś jeśli wyższa - wtedy jest to ok. 2000-2300 kcal