Ilość monocytów we krwi

Witam, Pół roku temu robiłam morfologię krwi i w rozmazie wyszły mi podwyższone monocyty( MONO% 11,2) Dziś znów powtórzyłam morfologię i wyszedł następujący wynik, ponownie problem z monocytami: (monocyty 1,20) (monocyty z rozmazu 14,4) Przy analizie poprzedniego wyniku lekarz rodzinny twierdził, że może podwyższone z powodu jakiejś infekcji wirusowej. Dodam, że choruję na hashimoto-niedoczynność tarczycy oraz alergię , ale do tej pory nie zdarzało mi się mieć podwyższonych wyników w mono.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony poziom monocytów może mieć wiele przyczyn. Szczegóły dotyczące tego problemu polecam przeczytać w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/monocyty. Ponadto sugeruję wykonać ręczny rozmaz krwi, w celu zweryfikowania wyniku monocytów.