Ilość płytek krwi 149 tys/ul a leki przeciwzapalne

Moja ilość płytek krwi to 149 tys/ul. Czy powinienem uważać na salicylany. Jakie leki przeciwzapalne moge przyjmować? Czesto bolą mnie stawy czy Opokan lub diklak jest bezpieczny? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

W Pana przypadku wskazana jest okresowa kontrola morfologii (np. raz na pół roku lub częściej w przypadku pogorszenia wyników). Na chwilę obecną ma Pan "bezpieczny poziom płytek krwi". Objawy zaburzeń krzepnięcia pojawiają się zwykle dopiero poniżej poziomu płytek poniżej 60 tys/ul.

Jeśli nie ma Pan problemów z krzepnięciem krwi (wybroczyny, łatwe siniaczenie, krwawienia z błon śluzowych) to leki te nie powinny zaszkodzić. Dla pewności proszę sprawdzać informacje na ten temat w ulotce leków.

Leki, które Pan wymienia nie są jednak bez wpływu na zdrowie i stosowane długotrwale lub w nieprawidłowy sposób mogą wywoływać działania niepożądane. Należy stosować je zgodnie z zaleceniem Lekarza i możliwie jak najkrócej.

Być może warto skonsultować się w Poradni Rehabilitacyjnej (ze skierowaniem od Lekarza Rodzinnego) i szukać rozwiązania innego niż przyjmowanie leków, np. odpowiednie ćwiczenia, fizjoterapia itp.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty