Ilość węglowodanów, białka i tłuszczy przy diecie redukcyjnej

dzień dobry, jestem na redukcji. Planuje jeść 1700-1800 kcal przy intensywnych ćwiczeniach codziennych bądź 6 razy w tyg. proszę o informację ile powinnam spożywać białka, węglowodanów i tłuszczy?? zależy mi na redukcji wagi. mam 62 kg, 166 oraz 24 lata. Proszę o rady.

Witaj,

W diecie redukcyjnej zawartość białka powinna wynosić koło 80 g , czyli 18% kalorii, tłuszcze - 45-50 g (25% kalorii), a węglowodany - 250 g - 55% kalorii).

Tłuszcze powinny pochodzić z orzechów, oliwy oliwek.

Pamiętaj aby dużo wody mineralnej oraz herbaty zielonej i pu-erh.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek