Ilość wypalanych papierosów a ryzyko zachorowania na raka płuc

Witam, czytałem kiedyś w internecie że nie ma różnicy ile palimy papierosów dziennie ryzyko zachorowania na raka płuc albo zawał serca jest takie samo. Jakoś nie chce mi sie w to wierzyc ponieważ jak ktoś pali 5 dziennie a inny 20 to w końcu ten pierwszy dostarcza sobie 4x mniej toksyn. Wiem ze każda ilość jest ryzykowna i nawet 1 papieros dziennie szkodzi, ale pale ok. 5 papierosów dziennie i jestem ciekawy czy faktycznie szkodzę sobie tak samo jak Ci co palą 10,15 a czasami nawet 40?!

Dzień dobry,

Zgadzam się z Panem w 100%. Na przyszłość radzę szukać informacji na ten temat pośród publikacji naukowych- jest to źródło wiarygodne, opisujące oryginalne badania naukowe i wynikające z nich wnioski :)
Co nie zmienia faktu, że papierosy są szkodliwe, nawet taka ilość jak 5szt dziennie.

Pozdrawiam serdecznie.