Immunoglobulina anty-D: w którym tygodniu ciąży mogę ją przyjąć?

Witam. Jestem w 18 tygodniu ciąży. Chcę przyjąć profilaktyczną dawkę immunoglobuliny anty-D. Zazwyczaj robi się to w 28 tygodniu, jednak wiem, że w tym czasie nie będę mogła tego zrobić. Pytanie moje zatem jest następujące: w którym tygodniu najwcześniej mogę przyjąć immunoglobulinę anty-D w dawce 300? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności powinna Pani ustalać każde swoje postępowanie z lekarzem prowadzącym ciążę. Gdyby Pani wspomniała o swojej sytuacji, specjalista na pewno ustaliłby dla Pani najlepsze postępowanie. W czasie ciąży relacja lekarz-pacjent jest wyjątkowo ważna.
Jak rozumiem, Pani ma czynnik Rh- a Pani dziecko Rh+.  W takim przypadku profilaktyczne podanie immoglobuliny anty-RhD ma miejsce między 28-32 tygodniem ciąży.
Pozdrawiam.