Implant ślimakowy a defibrylator

W przypadku człowieka, który ma implant ślimakowy, czy defibrylator szkodzi człowiekowi? Ponieważ implant ślimakowy to urządzenie elektryczne i się zastanawiam czy są jakieś skutki, albo zakłócenia podczas ratowania czyjegoś życia z implantem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej istnieje taka szansa, choć trzeba zauważyć iż defibrylatora używa się w sytuacji ratowania życia.