Implanty zębowe i śruby zespalające kości i wykonanie MR głowy
Witam, mam implanty zębowe oraz metalową płytkę i śruby łączące złamaną kość przedramienia. Czy mogę mieć MR głowy? Czy wymienione rzeczy nie są przeszkodą w tym badaniu?.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Implanty denstystyczne są przeciwwskazaniem wzglednym do wykonania badania MRI tzn. Badanie może być wykonane po konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem. Sugeruję skontaktować się z radiologiem w Pracowni MRI, która ma wykonać badanie w celu konsultacji w Pani sparawie.
Pozdrawiam.