Impotencja a leki - jak to jest?

Witam, jestem dwudziestoletnią dziewczyną i bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. Od czterech miesięcy spotykam się z chłopakiem (24 lata). Nie ma między nami fizyczności, mam wrażenie, że ma on jakąś blokadę psychiczną przed kontaktami seksualnymi. Wiem, że przede mną miał inne kobiety. Obawiam się, że cierpi on na zaburzenia erekcji. Rozmawiałam z nim o tym, ale dla niego jest to temat tabu. Powiedział tylko, że to przez leki na alergie czy na oskrzela (ma uciążliwy kaszel, ale jest palaczem od kilku lat). Chciałabym zapytać czy zaburzenia erekcji mogą być wywołane przyjmowaniem leków? Czy jest to raczej niemożliwe a ja zostałam okłamana. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przyjmowane przez mężczyzn leki są przyczyną zaburzeń erekcji w około 25 procentach. Przyczyną występowania impotencji w tym przypadku jest wpływ przyjmowanych leków zaburzających prawidłowy mechanizm wzwodu.

Wśród leków, które mogą być przyczyną impotencji znajdują się:
- neuroleptyki, czyli leki przeciwpsychotyczne,
- leki przeciwdepresyjne,
- leki przeciwpadaczkowe,
- leki urologiczne stosowane w przeroście prostaty oraz w nietrzymaniu moczu,
- difenoksylat stosowany do leczenia przewlekłych biegunek,
- leki stosowane w zaburzeniach sercowo-naczyniowych, takie jak: beta-blokery, leki antyarytmiczne, niektóre leki moczopędne oraz hipotensyjne (obniżające ciśnienie).

Tak naprawdę istnieje jednak również wiele innych leków, które mogą być przyczyną zaburzeń erekcji. Jeśli zatem chce to Pani sprawdzić dokładnie proszę przeczytać ulotki tych leków, które dokładnie Panią interesują.