Impotencja. Co robić?

Witam. Mam 23 lata i przez własną głupotę stałem się impotentem o podłożu psychogennym. Zaczeło się 6 lat temu. Bardzo rzadkie masturbacje, z czasem coraz częstsze, aż człowiek nie wiedział kiedy, wpadł w nałóg. Najgorsze jest to, że od około 7 miesięcy przy mastrurbacji nie mam erekcji albo mam znikomą. To jest traumatyczne przeżycie dla mnie, być impotentem w tak młodym wieku, ale to nie jedyny powód tego, co mi teraz dolega. Rzeczywiście na początku masturbacja była tylko sporadyczna ,celem jej była i przyjemność i rozładowanie seksualnego napięcia, wiadomo jak w tym wieku działają hormony. I w sumie na tym by się to skończyło, ale jest, jak jest. Dlaczego? W wieku 18 lat zakochałem się, uwaga, bo to ważne, "z wzajemnością" i wszystko pieknie trwało, kiedy to moja była zobaczyła mnie bez koszulki. Mam obfity zarost klatki piersiowej i brzucha i raptem się odkochała, i oszczędzę sobie, i nie opiszę jej dialogów skierowanych do mnie odnośnie tego owłosienia. Dlatego masturbacja trwała dalej. Była zarazem przyjemnością i ucieczką od urazu psychicznego. Następna dziewczyna zostawiła mnie z tego samego powodu (miałem lat 19). Oczywiście do tego stwierdziła, że 14,5-centymetrowy penis podczas erekcji to dla niej obraza i mnie dodatkowo wyśmiała (masturbacja ciąg dalszy). Dziś jestem wrakiem faceta. Dodam, że jestem przystojny, zabawny i inteligentny, niestety, ten "trawnik " na klatce i brzuchu, to w tych brutalnych czaszach kompletna klęska. Bo taka jest prawda, że kobiety brzydzą się takimi facetami. No, może znalazłaby się jedna na sto kobiet, której by to nie przeszkadzało. W znacznym stopniu ograniczyłem kontakty z kobietami, no bo wiem, jak to się skończy.Teraz jestem przez to wszystko impotentem. Jednym słowem, wrak faceta. Czy jest możliwość, że gdy zaprzestanę masturbacji i wszystkiego, co z nią związane (oglądane filmów pornograficznych), to czy mi to przejdzie? Czy pełna erekcja powróci?
23 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

ograniczenie masturbacji oraz oglądania filmów pornograficznych powinno wpłynąć pozytywnie na Pana erekcję (poprzez niezaspokajanie popędu). Jednak uważam, że bez rozwiązania problemów psychologicznych, nie odzyska Pan pełni wigoru. Myślę, że koniecznie potrzebuje Pan pomocy psychologa.

Ja nie jestem psychologiem, ale mogę Pana zapewnić, że nie wszystkie kobiety brzydzą się nadmiernym owłosieniem, tak jak nie każdemu mężczyźnie przeszkadzają u kobiet krótkie włosy czy małe piersi. Uważam, iż kobieta, o której Pan pisze, nie mogła być w Panu naprawdę zakochana, skoro zostawiła Pana z tego powodu. Natomiast jeżeli chodzi o długość Pana penisa, to 14,5 cm leży mniej więcej po środku, jeżeli chodzi o populację białych mężczyzn. Myślę, że nie może Pan dalej rezygnować z kontaktów seksualnych - proszę nie zaprzepaszczać szansy na udane życie seksualne. Na pewno uda się Panu znaleźć kobietę, która Pana nie tylko pokocha, ale i zaakceptuje.

Polecam też przeczytać ten post wraz z komentarzami http://portal.abczdrowie.pl/pytania/warsztaty-czy-psychoterapia-co-mi-pomoze-poradzic-sobie-z-impotencja.