Impotencja psychogenna

Witam, mam 25 lat i cierpię na impotencję psychogenną, najpewniej związaną z leczoną u psychoterapeuty nerwicą. Moje pytanie brzmi: czy impotencję można trwale i zadowalająco wyleczyć? Interesuje mnie odpowiedź tylko na to jedno pytanie, bo boję się, że moje problemy uniemożliwią mi w przyszłości zawrzeć związek małżeński i założyć rodzinę. Dziękuję!

Tak, szczególnie jeśli u podstaw leżą przyczyny emocjonalne (a nie fizjologiczne). Zachęcam do dalszej pracy nad sobą w psychoterapii. Ewentualnie konsultacji seksuologicznej.