Impulsy i szybkie bicie serca podczas snu

Od 3-4 m-cy mam dziwny problem ze snem. Zasypiając, w momencie przejścia między jawą a snem, nagle odczuwam dziwny impuls, jakby wzdrygnięcie, które mnie wybudza. Towarzyszy temu szybkie, silne bicie serca, lęk, szybszy, głęboki oddech. Jakbym się czegoś przestraszył. Nic mi się w tym czasie nie śni. To się zdarza raz w ciągu nocy, a czasem nawet kilkanaście. Jest tak 2-3 w tygodniu. To problem psychologiczny (nerwica?) czy somatyczny (neurologiczny)? To się nasila po używkach (np. alkoholu).

Zwykle takie objawy występoują w okresie zapadania w głebszy sen i są fizjologiczne,

" wzdrygania przysenne"
Alkohol dodatkowo "zwiotcza", powoduje niedobory elektrolitowe , brak magdnezu i potasu i inne zaburzenia
Warto zadbać o zdrowy tryb życia i zdrowszy relax, Ograniczyć używki!