Incydenty biegunki a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

W niedziele doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia, partner nie kończył we mnie. Biorę tabletki antykoncepcyjne microgynon- dokładnie była to 6 tabletka. W środę w nocy dostałam biegunki, w czwartek po ponad 1h i po 2h 45 min oddałam dwa luźne stolce. W piątek dopiero kilka godzin po wzięciu tabletki udałam się do toalety i w sobotę też wszystko było ok, więc moje pytanie brzmi czy mogę obawiać się ciąży? Dodam też, że w środę i czwartek brałam stoperan kilka godzin przed tabletką.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Myślę iż ochrona antykoncepcyjna była zachowana i nie ma powodów do obaw. Biegunka w mniejszym stopniu wpływa na ochronę antykoncepcyjną, bardziej niepożądane skutki mogą przynieść wymioty.