Infekcja bakteryjna po zabiegu wymiany zastawki aortalnej serca

Dzień dobry. Nazywam się Ryszard Serwotka. Mam 77 lat.Miałem wymianę zastawki aortalnej serca. Po zabiegu w ranie po sternotomii wdałą się infkecja. Badanie na posiew wykazało że jest w niej gronkowiec koagulazoujemny wrażliwy na vancomycynę. W ranie są 3 miejsca , w których co pewien czas mam ropę. Wieczorami miewam stany podgorączkowe do 37 ,6 stopni. Co dalej powinienem robić ? Jakie leki powinienem używać na ranę lub doustnie czy dozylnie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, nie mogę polecić Panu leków bo musiałbym znać dokładny wynik antybiogramu oraz mieć możliwość Pana zbadać. Musi się Pan po poradę udać do lekarza wykonującego zabieg, który ma możliwość zlecić odpowiednie leczenie i antybiotykoterapię. Pozdrawiam.