Infekcja dróg moczowych u 7-letniej córki

Witam, Moja 7 letnia córka ma infekcję dróg moczowych. Przyjmowała przez 7 dni bactrim i teraz będzie brała przez 7 dni furaginum teva. Przyjmując antybiotyk chodziła do szkoły, ćwiczyła na w-fie i chodziła na tańce. Pierwsze pytanie: Czy to był błąd że chodziła do szkoły i czy pomimo tego jest szansa że się wyleczy? Drugie pytanie: Jeżeli dałam jej rano w środę ostatnią dawkę antybiotyku to czy mogę już wieczorem w środę dać furaginum? Trzecie pytanie: Kiedy można zrobić badanie moczu (od razu na drugi dzień po skończeniu leczenia furaginem czy trzeba odczekać ileś dni)? Dziękuję.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. 1. Infekcja układu moczowego jest przeciwwskazaniem do ćwiczenia na wfie tylko podczas gdy występują nasilone objawy. 2. Można podać wieczorem furaginę. 3. Proszę odczekać dwa dni od ostatniej dawki. Pozdrawiam.