Infekcja dróg oddechowych, zapalenie gardła

Witam, od tygodnia miałem kaszel i katar, kaszel raczej nie słuchy, lecz nie mogłem nic wyksztusić, myślałem, że zwykłe przeziębienie, to zrobiła mi babcia jakieś tam mikstury, później zwykłe leki nic nie pomagało i tak przez tydzień, aż dziś byłem u lekarza, który stwierdził Infekcja dróg oddechowych, zapalenie gardła. Napisał mi jeszcze tak: " Od kilku dni kaszel, katar. Na tylnej ścianie gardła ropna wydzielina. Osłuchowo szmer pęcherzykowy. zaostrzony AS-88/min." Dał mi antybiotyk . Oraz leki: przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Ostatnio paliłem dzień w dzień od 5 do 7 papierosów dziennie, czy to było spowodowane tym? Nie palę aktualnie od 15 dni, nic a nic, ale chętnie bym zapalił i nie wytrzymam chyba, mogę sobie zapalić, jednego papieroska ? Ale może w sobotę, jeszcze 2 dni będę brał antybiotyki, oczywiście dalej je będę brał później tylko 2 dni wzmocnienie organizm. Więc mogę zapalić sobie tego papierosa ? Czy Infekcja dróg oddechowych to to samo co zapalenie dróg oddechowych?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Infekcja dróg oddechowych to zapalenie dróg oddechowych wywołane przez drobnoustroje chorobotwórcze (bakterie, wirusy, grzyby, pierwotniaki etc.). Papierosy mogły się do tego przyczynić, ponieważ upośledzają ruch rzęsek wyścielających błonę śluzową  układu oddechowego
Pozdrawiam