Infekcja grzybicza pochwy po antybiotykoterapii

Po kuracji antybiotykowej -2,5 roku temu- zaczęły sie u mnie infekcje pochwy i biały, bolesny nalot na języku. Wykryto u mnie grzyby "candida albicans". Wybrałam już wiele tabletek na grzybicę, stosowałam dietę, ale to nic nie pomaga, mam wrażenie, że świąd pochwy jest coraz większy. Czy to da się jakoś wyleczyć ? co robić ? czy grzybica może mieć negatywny wpływ na moje zdrowie ? Jaki ? Proszę o odpowiedź

Renata GrzechociĹska

Witam.
Być może należałoby u Pani zastosować jednocześnie terapię dopochwową i doustną. Dodatkowo proponowałabym przyjmować osłonkę np. Enterol, gdyż infekcje w pochwie mogą występować na skutek przeniesienia z przewodu pokarmowego przez ciągłość przy wycieraniu okolic odbytu.
Pozdrawiam.