Infekcja grzybiczna pochwy po stosowaniu Triqulair

Witam, Zażywam obecnie Triquilar i pojawiły się dolegliwości w postaci infekcji grzybicznej pochwy (serowata wydzielina i świąd). Mam w domu Flumycon 200 mgoraz Gyno-Pevaryl 150 mg. Moje pytanie brzmi : czy mogę zażywać łącznie z Triquilarem Flumycon. W ubiegłym roku miałam podobną kurację, lecz nie mogę sobie przypomnieć jakie było dawkowanie Flumyconu. Z moim lekarzem ginek. jestem umówiona dopiero pod koniec czerwca i żadną miarą nie da się tej wizyty przyspieszyć, stąd moje pytanie.

Szanowna Pani!

Może Pani spokojnie zażyć Flumycon 1x 1tabl dziennie oraz zastosować Gyno-Pevaryl 1 globulkę na noc.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma takiej możliwości, by zalecić Pani leczenie w ramach porady internetowej. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. A propos łączenia preparatu Triquilar i Flumycon to istnieje między nimi bardzo istotna interakcja, która powoduje wzrost stężenia etynyloestradiolu i lewonorgestrelu, co może być przyczyną zaburzeń krwawienia, tj. nasilenia krwawień lub ich braku.