Infekcja grzybiczo-bakteryjna pochwy

Dzień dobry. Od lipca mam infekcję grzybiczo-bakteryjną pochwy. Przez ten czas zażyłam prawie wszystkie dostępne leki, później je odstawiłam na polecenie lekarza, wykluczyłam cukier, drożdże i grzyby (jedynie to dało większe rezultaty). Robiłam posiew który nic nie wykazał i cytologię- 2 stopień, z tego co rozumiem stan zapalny. Obecnie odczuwam lekkie swędzenie, jest lepiej, wszystko nawraca niestety kiedy zjem coś słodkiego. Wtedy pojawia się biały osad, zaczerwienienie i zapach. Pomocy.

Na kandydozę stosuje się specjalną dietę bez cukrów, drożdży, pleśni, pieczywa , żywności wysoko przetworzonej o niskim IG przez kilka miesięcy.