Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Infekcja HCV

Witam:) Mam 21 lat. Chciałam oddać krew mamie ,która leżała w szpitalu po operacji:( Niestety nie mogłam jej oddać z przyczyn dodatniego wyniku RNA HCV. Kolejne oddanie krwi wynik był podobny. Wynik badania a-HCV dodatni CO Ratio 30,40(wartość)=1 wynik + (proszę mi wyjaśnić o co chodzi?). I przede wszystkim proszę mi wyjaśnić, na czym polega wizyta u lekarza hepatologa? Dziękuję za odpowiedź:) Pozdrawiam :)

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Została Pani zdyskwalifikowana jako dawca z krwi, gdyż rutynowo wykonywane u krwiodawców badania wykazały u Pani infekcję wirusem zapalenia wątroby typu C. We krwi wykryto zarówno materiał genetyczny wirusa (RNA HCV) jak i przeciwciała, które w odpowiedzi na zakażenie wytwarza organizm (anty-HCV).

W związku z zakażeniem wymaga Pani opieki hepatologa. Lekarz zbada Panią (typowe badanie lekarskie), zleci wykonanie badań krwi, USG brzucha itp.
Badania są konieczne, aby dokładnie określić typ wirusa, ocenić aktywność choroby i zaproponować Pani odpowiednie leczenie (istnieją metody dające szanse na praktycznie całkowitą eliminację wirusa z organizmu).

Przed wizytą warto, aby wykonała Pani podstawowe badania (morfologia krwi, aktywność enzymów wątrobowych, i in.) na które skierowanie może Pani otrzymać od lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy