Infekcja i brak ochoty na seks

Od roku mam poważne problemy z seksem. Nie interesuje mnie w ogóle, bardzo trudno się podniecam i bardzo rzadko mam orgazm. Jest to bardzo frustrujące, ponieważ wcześniej nigdy nie miałam problemów z orgazmem czy podnieceniem się. Zastanawiam się, czy to może mieć związek z infekcją pochwy, na którą nieustannie się leczę już od ok. 5 lat, ale przecież moje problemy z seksem zaczęły się dopiero rok temu... Dodam, że odczuwam bardzo ostry ból przy stosunku, ale również przy zwykłym wprowadzeniu palca do pochwy. Uniemożliwia mi to normalne funkcjonowanie. Czy może to mieć związek z nadżerką, którą mam? Czy można rozwiązać jakoś moje problemy? Błagam o pomoc!
ponad rok temu

Witam!

Ból podczas stosunku, medycznie nazywany dyspareunią, może mieć różne przyczyny, takie jak przewlekła infekcja i stany zapalne dróg rodnych, słabe nawilżenie pochwy (np. spowodowany stosowaniem niektórych leków), endometrioza, przyczyny psychiczne. Jeśli podczas seksu odczuwa Pani ból i dyskomfort, to nic dziwnego, że ochota na seks jest u Pani mniejsza. Z drugiej strony mniejsze libido u kobiety może być skutkiem wielu nakładających się czynników - głównie psychicznych : nieporozumienia, konflikty w związku, depresja (czy w ciągu ostatniego roku nastąpiły w Pani życiu jakieś zmiany?). Wreszcie mniejsza ochota na seks może także wynikać z zaburzeń hormonalnych (np. podwyższony poziom prolaktyny).

Podsumowując: w pierwszej kolejności najlepiej by było, gdyby udała się Pani do ginekologa w celu leczenia infekcji pochwy. Po kuracji warto wykluczyć u Pani wystąpienie zaburzeń hormonalnych, endometriozy i innych stanów chorobowych, dotyczących dróg rodnych. Jeśli by się okazało, że to nie one są przyczyną Pani dolegliwości, to należy poszukać pomocy u seksuologa lub psychologa.

Pozdrawiam!