Infekcja intymna a brak miesiączki

Witam, wczoraj pojawiło się uczucie pieczenia i swędzenia w mojej pochwie. Tego samego dnia współżyłam ze swoim partnerem. Stosunek był dosyć bolesny, a po nim wejście do pochwy zaczęło swędzieć jeszcze bardziej. Dziś rano się pogorszyło przy wejściu od pochwy pojawiła się grudkowata biała wydzielina. Pochwa spuchła i jest to ogromny ból. Byłam w aptece i zakupiłam globulki Vagical. Czy to może być infekcja? Czy jest ryzyko zajścia w ciążę gdyż mam 34 dzień cyklu, a miesiączki brak? Czy możliwe że to przez infekcję? Konieczna jest wizyta u ginekologa czy globulki mogą pomóc?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku konieczna jest wizyta u lekarza. Poza tym brak miesiączki może sugerować ciążę, ale może to też być związane z obecnymi dolegliwościami.