Infekcja intymna w 20. tc a stosowanie Macmiror 500

Jestem w 20 tygodniu ciąży od 2 miesięcy towarzyszy mi infekcja intymna. Używałam tabletek macmiror 500 nic nie pomogło. Lekarz dał skierowanie na badanie moczu okazało się że w moczu znajdują się leukocyty...po badaniu lekarz stwierdził że nadal nie wyleczona jest infekcja więc przepisuje mi antybiotyk amotaks i leki dopochwowe gyno pevaryl 50 czy to leczenie jest bezpieczne dla dziecka?co jeśli leczenie nie przyniesie żadnych skutków? czy partner też powinien używać jakiś leków ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Ewentualnie można byłoby wykonać posiew z moczu i wymaz z pochwy