Infekcja miejsc intymnych po porodzie

Dzień dobry. Od roku karmię piersią. Wróciła mi już miesiączka a cykle prawie się unormowały. Jednak ostatnie krwawienie dostałam w 23 dniu cyklu i było to bardzo skąpe plamienie. Trwa to już 5 dni, ale normalna krew się nie pojawia. Do tego czuję swędzenie w pochwie i na wargach sromowych, a pochwa w środku jest obrzmiała. Na wkładce obserwuję również jakby drobne kawałeczki nabłonka lub skóry (czy śluzówki?), niektóre białe, inne brązowawe lub różowawe. Co to może być? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może infekcja. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.