Infekcja skóry na łydce a antybiotykoterapia

mam infekcje skory na lydce mam czerwono fioletowy plac z ktorego saczy sie zolta wydzielina od 3 tyg biore antybiotyk amoxicilline clavulaanzuur 500/125 bez wiekszej poprawy lekarz stwierdzil infekcje skorna Jak dlugo moze potrwac leczenie i co moge z tym zrobic od siebie do konca nie ufam ze lekarz postawil trafna diagnoze a nie moge go zmienic pomocy PS od tygodnia mam dodatkowo obrzek kostki POMOCY z gory dziekuje

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Brak poprawy po antybiotyku wymaga weryfikacji patogenów w obrębie zmiany zapalnej. W tym celu potrzebne jest wykonanie posiewu ze zmiany i dobranie odpowiedniego antybiotyku.