Infekcja w czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od roku biorę tabletki Naraya. Zawsze okres występował po 4 dniach od ostatniej tabletki. Tym razem jednak w dniu zażycia ostatniej tabletki pojawiła się ciemnobrązowa wydzielina, bez zapachu.Nic mnie nie swędzi, nie piecze ani nie boli. Dodam ze wydzieliny nie jest dużo, więc raczej to nie miesiączka, bo raczej mam je obfite i odczuwam lekkie bóle podbrzusza. Czy to jakaś infekcja czy po prostu okres zaczął się wczesniej?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z zasadzie wszytko co Pani napisała może być prawdą. Może być to infekcja, wcześniejsze krwawienie a nawet plamienie śródcykliczne. Najbardziej prawdopodobne jest jednak wcześniejsze krwawienie z odstawienia.