Infekcje dróg intymnych w 10. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 10 tygodniu ciąży. Dwa dni temu złapałam infekcję dróg intymnych. Odczuwam swędzenie i pieczenie pochwy, upławy mam białe (ciężko stwierdzić czy są związane z infekcją, bo przyjmuje dopochwowo luteinę i cały czas mam białe upłąwy). Pani doktor do której zadzwoniłam poleciła mi maść clotrimazolum (do smarowania zewnętrznego). Wizytę mam za tydzień w poniedziałek. Czy mogę czegoś więcej używać bez recepty na taką przypadłość? Czy wstrzymać się ten tydzień do czasu wizyty u lekarza?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zastosować dodatkowo kurację preparatem zawierającym bakterie kwasu mlekowego. Jest to związane z odbudową prawidłowej flory bakteryjnej.