Infekcje górnych dróg oddechowych i bakteria Moxarella Catarsis

Dziecko 5-lat łapie infekcje górnych dróg oddechowych 2x w miesiącu podczas chodzenia do przedszkola-chodzi 3 dni i zaraz choruje (leczenie trwa ok. 2 tyg.). Objawy to gorączka, gęsty katar żółtawo-zielony. W wymazie z nosa wyszła bardzo obfita bakteria Moxarella Catarsis. Dostała antyb. Azitrolek na 3 dni. Za każdym razem puchnie dziecku nos, tak że bardzo trudno jest wydmuchać katar. Przy każdej chorobie dostaje Clemastinum/Ketotifen. Czy te leki wyleczą w/w bakterię? Co można jeszcze zrobić?

Witam! Azitrolek to antybiotyk stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych, skuteczny w zakażeniu bakterią Moraxella cataralis. Jego zastosowanie powinno zmniejszyć ilość nawrotów infekcji. Dodatkowo należy poszukiwać i eliminować czynniki zmniejszające odporność dziecka (anemia, dieta uboga w świeże warzywa i owoce, nieodpowiedni ubiór, zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu, brak aktywności fizycznej, wady anatomiczne górnych dróg oddechowych, w tym skrzywienie przegrody nosa).