Infekcje intymne, wypadanie włosów a niedoczynność tarczycy

Witam, mam 24 lata od 4 lat wypadają mi włosy i mniej więcej od tego samego czasu zmagam się z nawracającymi infekcjami intymnymi (choć nie wiem czy jest to ze sobą powiązane). Rok temu całkowicie pozbyłam się infekcji natomiast problem wypadających włosów pozostał. Zrobiłam wszystkie badania, które wyszły wzorowo. Jedynym problemem jest wysoki poziom TSH (4,510). Lekarz twierdzi, że niedoczynność nie jest duża i nie trzeba leczyć hormonami. Włosy jednak nadal wypadają. Co zrobić?

Dzień dobry,

Proponuję, aby oznaczyła Pani sobie przeciwciała antyTPO, aTG oraz fT3 i fT4 - badania należy wykonać rano na czczo. W Pani wieku średnie wartości TSH są znacznie niższe - ok: 1,5. Jeśli hormony obwodowe wyjdą w dolnej normie lub poniżej normy i ma Pani inne dolegliwości lub planuje Pani ciążę, to powinna Pani otrzymać w leczeniu małą dawkę L-tyroksyny. Proszę wykonać badania i z wynikami wybrać się do endokrynologa, który podejmie decyzję o zasadności leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz