Infekcje pochwy a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne ze względu na zbyt częste infekcje pochwy. Mam w związku z tym kilka pytań. Jak długo po odstawieniu utrzymuje się stężenie hormonów w organiźmie?. Po jakim czasie można bezpiecznie obliczać sobie dni płodne i długość cyklu? Czy jeśli zanim zaczęłam brać tabletki miesiączki były nieregularne to czy takie powrócą czy będą już regularne?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak na prawdę nie można odpowiedzieć dokładnie na Pani pytania ponieważ wszystkie powyższe odpowiedzi nie są do przewidzenia. Różnie organizm kobiety reaguje i utrzymuje stężenie egzogennych hormonów. Konieczna jest dokładna obserwacja i liczenie dni. Co do wyliczania dni płodnych konieczne jest na pewno kilka cyklów.