Infekcje strefy intymnej i silne swędzenie

Od jakiegoś czasu borykam się z infekcją strefy intymnej. Rodziłam niedawno kamień z nerki i miałam problem z infekcją dróg moczowych. Wydaje mi się, że mogło też dojść do zakażenia pochwy. Całe wejście do pochwy i wargi mniejsze, ujście cewki (dosłownie wszystko) swedzą i pieczą, miejsce jest opuchnietę. Wizytę u ginekologa mam dopiero we wtorek. Prosiłabym o podanie jakiegoś leku, maści bez recepty, który uśmierzyłby ból, pieczenie czy swędzenie. Stosowałam clotrimazolum, ale średnio pomaga.

Małgorzata Panek

W przypadku infekcji dróg rodnych konieczne jest zastosowanie antybiotyku (wyłącznie na receptę). Z leków bez recepty może Pani zastosować probiotyki ginekologiczne , które pomogą odbudować właściwą florę bakteryjną podczas leczenia jak i po nim. Należy także w odpowiedni sposób dbać o higienę okolic krocza.
Pozdrawiam